Restaurant Masa Örtüleri

2009-11-10 15:45:00

    Masa örtüsü seçerken; kullanılması gereken masa örtüsü kumaşı kullanılacak alana göre değişiklikler gösterir. Örneğin bir restaurantta kullanılacak ise yıkama fazla olacağından masa örtüsü kumaşı sağlam ve sık dokunmuş kumaşlardan yapılmış olmalıdır ki her yıkama sonrası kumaş eski kıvamını kısa sürede kaybetmesin.
    Aynı şekilde peçete kumaşlarıda masa örtüsü uygunsa kendi kumaşından yapılabilir.Restaurant tekstil malzemeleri seçiminde bu özellik esas alınmalıdır. Özellikle renkli masa örtüleri boyama açısından indentral özelliğinde olmalıdır.( yıkama sonrası açılmayan renk boya) Peçete olarak aynı şekilde sıklıkla yıkanacağında renkli ise yine bu özellikte boya tercih edilmelidir.
    Yeme içme mekanlarında gerekli tekstil malzemeleri masa örtüsü ve bez peçete ile sınırlı değildir. Servant masa örtüsü, şarap bezi, ve masa kapağı her kuverin olmazsa olmazlarındandır. Diğer bir restaurant tekstilinde önemli olan parça skört yada masa eteği olarak adlandırılan ve banketlerde kullanılan bir malzemedir. Bu malzeme yapısı itibariyle titiz çalışma gerektiren bir malzemedir. Özellikle skört pilelerinin  muntazam oluşu ve montajında hassasiyet gösterilmesi çok önemlidir. Görüntü estetiği adına dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta skört kumaşının doğru tercih edilmesidir. Polyester saten kumaşlardan elde edilen skörtler pratikte basit gibi görünselerde kolay olmayan bir uğraşı sonucu imal edilirler. Aksi halde harcıalem ve salaş bir görüntü arzaderler ki zaman zaman bu tarz ucuzlatılmış işçilikle görüntülerine şahit oluruz. 
    Oysa restaurant tekstil malzemeleri düzgün seçilmiş kumaşlara uygulanan düzgün işçilikler sonrası mekana vazgeçilmez bir şıklık ve zenginlik katarlar.

 

0
0
0
Yorum Yaz