Kumaş Peçete

2009-11-10 15:49:00

                                                     restaurant masa örtüsü

      Otel, restaurant, cafe,lokal, yemekhane ve benzeri kurumların tekstil ihtiyaçlarını (kumaş peçete,masa örtüsü,skört,ranır) toptan ve ekonomik üretiyor ve adresine teslim ediyoruz.  
    
        Günümüzde yeme içme yerlerinin nüfusa ve kentsel yaşama ayak uydurabilme adına hızla çoğaldığı ortadadır. Buna paralel olarak adına ''fastfood'' denilen,diğer bir değişle ''ye kalk'' mantığı ile sofra adabından da dışlanmış oluyoruz. Kumaş masa örtüsü,kumaş peçete yada bez peçete olmayan cam veya plastik yüzeylerin dayanılmaz yapışkanlığı üzerinde mamalarımız yenir hemen ardından bir diğer müşteri için masa kimbilir kaç kez kullanıldığı belli olmayan nemli bezle tekrar silinir. Bu da yetmez kumaş peçetesi bile olmayan mekanda kağıtla bir de siz silmek durumunda kalırsınız.Durumun hijyeni sanırım herkesin gözünden kaçmak durumunda olmalı.

     İşte tam bu noktada hijyen ve sofra adabının üzerinden geçerek, kolalanmış ve ütülenmiş masa örtüsü ve peçetelerin insanı adeta onore eden yapısından da vazgeçip unutturulmuş  olmaktayız.
Alakart restoranlar bu durumun farkındalığı içinde kumaş peçete yada bez peçete ve masa örtülerini halen hazırda menüleriyle sunmaktadır.
     Biz de tam bu noktada ''Alpera Tekstil'' olarak 2004 yılından bugüne otel, restuarant ve benzeri kuruluşlara özel siparişlerle istenilen renk ve kalitede masa örtüsü, bez peçete ve skirt alanında kalite ve ekonomiyi beraberinde sunan bir yapıda ilerlemekteyiz.
     Masa örtü ve peçete numunelerini kurumun kendi mahalinde numuneler ve diğer dökümanlarımızla sunuyor; istenilen ölçü ve adetlerde masa örtüsü,peçeteleri üretip tekrar adrese teslim ediyoruz. Çağımızın vakit nakittir felsefesine uygun olarak masa örtüsü siparişlerini dilerseniz biz kombinasyonlarımızla sunuyoruz tercihini size bırakıyoruz.
     Masa örtüsü üzerine ranır yada kapak şıklığını en çok altı ayda bir yenilemek tam da imaj çağına uygun düşmekte olup,aynı müşterinin aynı masa örtüsü peçete ve ranırı görerek göz yorgunluğundan da alıkoymuş olmaz mıyız ? Mekanlar, masa örtüsü, ranır ve peçeteler ile adeta apayrı rengarenk bir hava yakalamaktadır.Öyle ki bir masa örtüsünün rengini değiştirmek, bir kumaş peçetenin katlı hali bile tüm masaların ve mekan atmosferinin değişimi ile eş anlamlı olabilmektedir.
     Ranır uygulamasında ise masa üzerinde görsel estetik açıdan daha farklı bir zenginlik sağlanabilmektedir. Masa örtüsü üzerine uygulanan ranır boyutları 45*140 şeklinde olabilmektedir.
      
PEÇETE VE ÖLÇÜLERİ


50 x 50  zarf dikişli peçete (şarap bezi olarakta ideal )

45 x 45 düz yada zarf kapama peçete

 


     
           

0
0
0
Yorum Yaz